Renkli Lenste Doğru Renk Seçimi

Renkli Lenste Doğru Renk Seçimi

Renkli lens seçimi yaparken birçok önemli etken vardır. Kişinin göz kapağı şekli, gözün büyüklüğü, gözün yapısı (gözün çekikliği-gözün çukur duruşu), ten rengi, saç rengi, kaş yapısı ve en önemlisi de kişinin göz rengi önemli etkenlerdir. Lens kullanmayı düşünenler seçim yaparken yukarıdaki tüm unsurları dikkate almalısınız. Sizlere göz taban renginize uygun birkaç öneri sunmak istiyoruz.

AÇIK RENK GÖZLER İÇİN LENS SEÇİMİ:

Açık göz rengine sahip kişiler renkli lens tercihi yaparken zorlanmaktadır. Çünkü renkli lensler göz taban renginize göre ton farklılıkları oluşmaktadır. Aynı renk renkli lens açık gözde farklı, kahve gözde farklı, koyu gözde farklı tonda duracaktır. Göz taban rengi açık olan kişilerde renk daha açık tonda duracaktır. Açık renk gözler gri, yeşil tonlarda lensler tercih etmesini öneriyoruz. Bu tonları kullanmak istemeyen kişilere ise sıcak tonlara sahip diğer renkleri tercih edebilirler. Ayrıca kişilerin hareli renkler tercih etmeleri de gözlerini belirginleştirerek güzel ve canlı görünmesini sağlayacaktır.

KAHVE GÖZLER İÇİN LENS SEÇİMİ:

Dünya nüfusunun nerdeyse %50 si kahve gözlüdür. Bundan dolayı renkli lens üreticileri de kahve göze uygun tonlama ile üretim yapmaktadırlar. Kahve gözde mavi , yeşil gri, bal-kahve tonlar hepsi de uyumlu olur. Kullanıcılar ten rengine göre karar verebilirler. Yeşil ton renkli lensler en çok tercih edilen renklerdir. Gri ton lensler de tüm saç tiplerine ve ten renklerine uyumludur. Açık mavi lensler beyaz ve kumral tende güzel duracağı gibi koyu mavi renkli lensler ise esmer tende daha doğal bir görünüm sağlayacaktır.

KOYU RENK GÖZLER İÇİN LENS SEÇİMİ:

Koyu kahve siyaha yakın gözler için en ideal tercih ela, bal ve açık kestane rengi tonlar olacaktır. Göz taban renginizin lensin rengini de koyulaştıracağını unutmamalısınız! Bu yüzden çok koyu renkli lensler tercih etmemelisiniz. Mavi ve yeşil tonlar tercih ederken çok daha dikkatli davranmaları gerekmektedir. Göz zemini tonlamada çok önem taşımaktadır. Ten ve saç rengini göz önünde bulundurarak çok koyu renkli lensler tercih etmemelidirler. Açık mavi, yumuşak yeşil tonlar tercih etmeniz lensin daha doğal görünümünü sağlayacaktır. Koyu gözlerin favori rengi bal tonlardır.

Bir yanıt yazın

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

CLARO® Lens | Destek
Sohbete Başla!